10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Orlová, Husův dům ČCE

Program Noci kostelů 10. června 2022

18:00 - 20:00
Komentovaná prohlídka Husova domu
Prohlídka Husova domu s komentářem. Historie Husova domu je velmi pestrá a zajímavá. Nenechte si to ujít! Možnost setkat se také s administrujícím farářem Marcinem Pilchem a dalšími.
21:00 - 22:00
Modlitební ztišení - POZOR V KOMUNITNIM CENTRU 4Ka
Večer chval s písněmi, chvály, modlitby, ztišení. POZOR AKCE SE KONÁ V KOMUNITNÍM CENTRU 4kA NA ADRESE MASARYKOVA TŘÍDA 1000 v Orlové - Lutyni. Budova bývalého finančního úřadu, vedle krytého bazénu.

Informace o kostele

WWW: http://orlova.evangnet.cz

Adresa kostela: Fr. Palackého 787

GPS: 49°50'38.610"N, 18°26'5.552"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Miroslav Sedláček

Návaznost na dopravu:

Nejbližší zastávky autobusu jsou Orlová,Město,náměstí a Orlová,Město,benzínová čerpací stanice. Staví zde kromě městské dopravy také autobusy na linkách Ostrava - Karviná a Havířov - Dětmarovice, a také některé spoje linky Ostrava - Orlová. Nejbližší zastávky vlaku jsou bohužel až v Havířově, Bohumíně nebo Karviné. Dál jste stejně odkázáni na autobusové spojení.

Do KC 4ka je nejbližší zastávka Orlová, Lutyně, pošta. Jedou zde všechny autobusy. 

Husův dům byl postaven jako shromažďovací prostor sboru Českobratrské církve evangelické v Orlové po jeho osamostatnění v roce 1924. Za 2. světové války byl zabrán nacisty a užíván jako velitelství Gestapa. Při ústupu jej vojáci vypálili, takže musel být velikou obětavostí členů sboru obnoven. Byl zvýšen o další podlaží a nově otevřen na jaře 1949. Po rozšíření těžby uhlí dostával - jako všechny stavby v okolí - silně zabrat důlní činností, takže na přelomu 80. a 90. let byl opět skoro v troskách. Ale opět díky velikému úsilí členů sboru byl rekonstruován a zpevněn a v červnu 1997 byl otevřen ve své současné podobě. Aktivity sboru se postupně přesouvají do prostor v centru města - Komunitního centra 4ka na adrese Masarykova tř. 1000 v Orlové - Lutyni (bývala budova Finačního úřadu). 

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube