10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 10. června 2022

Prohlídka prostor Radia Proglas

Komentovaná prohlídka s možností zakoupení drobných předmětů pro podporu vysílání bez reklam. Budete mít také možnost se podívat přímo do režie Gabriel, odkud vysíláme živě.

Režie Gabriel

je bezpochyby ze všech režií nejdůležitější. Zde musí všechno fungovat, protože odtud se vysílá. V režii Gabriel za pultem s technikou nesedí ani režisér, ani zvukový mistr, ale moderátor. Přesněji řečeno, moderátor je i režisérem i zvukovým mistrem. Na něm leží zodpovědnost, že technicky dokonale zvládne pouštět písničky podle playlistu a nahrané pořady podle hracího listu. Nadto musí doplnit předěly mezi písničkami zajímavými informacemi. Velkou část připravují ostatní pracovníci rádia, kteří zůstávají neviditelní (vlastně neslyšitelní), ale přesto má služba každého z našich moderátorů svoji nezaměnitelnou osobitost.   

Externí WWW odkaz: Hlavní redakce Brno

Informace o kostele

WWW: http://www.proglas.cz

Adresa kostela: Olomoucká 7

GPS: 49°11'26.3"N, 16°37'57.72"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Ing. Martin Tollner

Kaple Svatého Ducha na Olomoucké 7 je od prosince 2020 uzpůsobena pro přímé rozhlasové přenosy. Po vybudování nových prostor Proglasu dal biskup Vojtěch Cikrle na konci r. 2020 dovolení ke zřízení kaple zasvěcené Duchu svatému. Co se tu koná: denně v 10:00 společná modlitba, téměř každé úterý v 18:00 mše svatá, měsíčně adorační den; dále svátosti smíření, pomazání nemocných.

Na stěně visí obraz Panny Marie z Karmelu s Dítětem se zvláštním provedením škapulíře. Obětní stůl z ušlechtilého dřeva, svatostánek s věčným světlem, postaveným na kontrastu mosazi světa a rudé barvy Kristovy krve, a také kropenku vytvořil akademický sochař Daniel Trubač.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube