10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 10. června 2022

Scott Joplin's Ragtime String Quartet

Scott Joplin’s Ragtime String Quartet hraje hudbu, při které se potápěl Titanic, ilegálně pálila whisky a babička Marilyn Monroe prožívala první neobratné pokusy s vlasovým odbarvovačem.

Klasické smyčcové kvarteto, jehož repertoár není naplněn z ušlechtilé nádoby hudby Bachovy, Beethovenovy či Mozartovy, leč jest pln pěnivých vln atlantských, kteréžto na počátku tohoto století omývaly pevninu, jíž se neodvratně zmocňovala horečka zvaná “Ragtime”. V celé indiánské zemi se nenašel saloon, ve kterém by deset (někdy i méně) černých či bílých prstů zuřivě nesynkopovalo na rozladěném pianinu rytmus nenechávající klidnou žádnou botu v psí dečce.

Scott Joplin’s Ragtime String Quartet hraje hudbu, při které se potápěl Titanic, ilegálně pálila whisky a babička Marilyn Monroe prožívala první neobratné pokusy s vlasovým odbarvovačem. Jako delikatesu servíruje ansámbl brodwayské šlágry z muzikálů West Side Story, Cats a Snowwhite, to vše v interpretaci, která nezřídka vyráží dech. Při dobrém rozmaru dojde i na dřevní jazzové průkopníky J.S.Bacha, W.A.Mozarta či dle přání A.Dvořáka.

Víte, co je “ragtime”, a máte chuť si jej poslechnout v originální verzi? Chcete obohatit Vaše koncertní pódium o nezvyklý žánr? Chcete Vašemu klubu, hotelu, nebo restauraci dodat lesk, či atmosféru 20. a 30. let minulého století? Chcete dokonale uspokojit Vašeho hosta? Pořádáte recepci, nebo podnikový večírek na vysoké úrovni? Dáváte přednost živé hudební produkci? Máte rádi whisky, golf, němý film a plavbu na parníku?

Odpověděli jste si alespoň na některou z otázek ano? Pak je tu pro Vás Scott Joplin’s Ragtime String Quartet!

 

Alexej Saakyan – housle I Radek Svoboda – housle II Miljo Milev – viola Petr Pitra – violoncello

Externí WWW odkaz: Scott Joplin's Ragtime String Quartet - webové stránky

Informace o kostele

WWW: http://farnostloket.cz/

Adresa kostela: ul. Nové Město, st.p.č. 32

GPS: 50°8'32.004"N, 12°48'16.300"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Bc. Jan Zapf, dipl. um.

Barokní špitální kostel z roku 1728 postaven na starších základech kostela z doby kolem roku 1500, zničeném požárem v roce 1713. Je jednolodní s polygonálně uzavřeným presbytářem, s nízkou hranolovou věží nad lodí. Vnitřek zaklenut plochou valenou klenbou a vyzdoben malbami z legendy sv. Anny malířem Elliasem Dollhopfem. Ve výši 1. patra je kostel propojen se sousední budovou bývalého špitálu.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube