12.06.2020
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 12. června 2020

Sbor hudby - pořad Očistec, alternative-experimental music

Hudební skupina vytvářející vlastní skladby bez přesného stylového zaměření. Navazuje na tradici alternativních a underground kapel z regionu Valašska a Brna. Hudebně vizuální vystoupení na témata: Zmítání - Tápaní - Naděje - Někdo zdá se .

Sbor hudby Hudební skupina vytvářející vlastní skladby bez přesného stylového zaměření. Navazuje na tradici alternativních a underground kapel z regionu Valašska a Brna. V současnosti směřuje i do oblastí náročnější elektronické hudby. Jádro Sboru hudby tvoří dva hudebníci pocházející z Valašského Meziříčí, Petr "Karkul" Randula a Václav "Váša" Košťál.

Očistec Hudebně vizuální vystoupení na témata: Zmítání - Tápaní - Naděje - Někdo zdá se

Hlavní osu pořadu Očistec tvoří skladby:

Myšlení stroje - věnuje se tématu umělé inteligence. Hudba s počítačovou animací a textem reflextujícím strojové myšlení. Navazuje na téma Technologii struktury, skladby z 80. let s prvky computer music+animati­on+graphic+in­teractive sha­pe.

Fanfáry proti strachu - opět společenské téma, strachy které se vytvářejí na základě vlastních slabostí. Hudba s počítačovou animací.

Očistec - Naděje, která vzniká z Tápání. Přednes básně Očistec s doprovodem hudby a animací. Přednes básně Očistec: Hynek Chmelař st. a Petr Randula, Text: Jiří Mašek, Hudba: Petr Randula, Animace: Petr Randula, Petr Maar

Externí WWW odkaz: www.sborhudby.cz

Celovečení program:

Výstava obrazů Zdeňka Šorma

Informace o kostele

Praha 2 - Vinohrady, kostel ČCE

WWW: http://vinohrady.evangnet.cz

Adresa kostela: Korunní 1440/60

GPS: 50°4'30.857"N, 14°26'48.815"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Mgr. Jana Šarounová

Návaznost na dopravu:

metro A – stanice Jiřího z Poděbrad tram 10, 16 – zastávka Šumavská

bezbariérový přístup

Evangelický kostel je vestavěn do dvora třípatrového novogotického domu s bohatě zdobenou fasádou v Korunní ulici č. 60. Dům je opatřen štíhlou věží. Překrásný portál vede skrze tzv. Šalomounovo sloupoví do prostorné modlitebny s kruchtami po obou stranách varhan. Na čelní zdi bylo r. 2000 instalováno 5 velkých obrazů ak. malíře Miroslava Rady. První bohoslužby se zde konaly v březnu 1908.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube