07.06.2024
NOC KOSTELŮ

Praha 11 - Chodov, kaple sv. Terezie z Kalkaty (KC Matky Terezy)

Program Noci kostelů 7. června 2024

16:00 - 23:00 Otevřeno, možnost návštěvy
16:00 - 16:30
Komentovaná prohlídka
Něco málo historii a o tom co se u nás děje. Možnost poznat z blízka místo, které každý den míjíte. Prohlídka trvá cca 20-30 minut.
16:00 - 20:00
Kostel na tvoření nejen pro děti
Kreativní dílna pro děti a rodiče, na které si budete moci udělat obrázek z písku, vytvořit kreativní dílo na téma srdce nebo si pohrát a potrápit své mozkové závity s některou z her pro jednoho hráče SMART games od Mindok.
16:00 - 22:00
Tower Challenge
Výstup po žebřících na věž se zvony s průvodcem. Zajímalo by Vás, jaký je pohled na Jižní město z věže Komunitního centra? Pak neváhejte přijít na naší Tower Challenge (vhodné pro děti od 8 let a osoby pohybově zdatné).
16:30 - 17:15
Vystoupení taneční školy Baby Dance Praha
Taneční vystoupení školy klasického a moderního tance Baby Dance Praha, která působí na Praze 11.
17:20 - 17:40
Enrapha (pohybově spirituální cvičení) - 1. Blok: Ramena v kontextu tahu
Máte rádi pohyb? Přijďte na ukázkovou lekci pohybově spirituální cvičení Enrapha pod vedením lektora Jiřího Kubeše na téma Ramena v kontextu tahu.
17:20 - 17:50
Hudební škola Malý muzikant pro děti 1,5 - 4 roky
Radostný hudební program, který povzbudí nejmenší děti, aby vám ukázaly, jak výborně dokážou cítit elementární rytmus při tanci nebo hraní na rytmické nástroje. (www.malymuzikant.cz)
18:00 - 18:20
Enrapha (pohybově spirituální cvičení) - 2. Blok: Noha a kyčel v kontextu opory
Máte rádi pohyb? Přijďte na ukázkovou lekci pohybově spirituální cvičení Enrapha pod vedením lektora Jiřího Kubeše na téma Noha a kyčel v kontextu opory.
18:00 - 18:30
Hudební škola Malý muzikant pro děti 4 - 8 let
Hudební hry a úkoly pro starší děti, při kterých si třeba zkusí udržet rytmus, zazpívat si z plných plic, zahrát si o tělo a poznat i nějakou tu notu! (www.malymuzikant.cz)
18:30 - 19:00
Komentovaná prohlídka
Něco málo historii a o tom co se u nás děje. Možnost poznat z blízka místo, které každý den míjíte. Prohlídka trvá cca 20-30 minut.
18:35 - 18:55
Enrapha (pohybově spirituální cvičení) - 3. Blok: Délka páteře v kontextu otevření
Máte rádi pohyb? Přijďte na ukázkovou lekci pohybově spirituální cvičení Enrapha pod vedením lektora Jiřího Kubeše na téma Délka páteře v kontextu otevření.
19:00 - 19:55
Leon – Příběh chlapce - divadlo Máj Praha
Činoherní divadelní představní o vztahu dítěte k rodiči a naopak. Představení je vhodné pro dospělé a mladší diváky od cca 12 let.
20:00 - 20:30
Komentovaná prohlídka
Něco málo historii a o tom co se u nás děje. Možnost poznat z blízka místo, které každý den míjíte. Prohlídka trvá cca 20-30 minut.
20:45 - 22:15
Koncert skupiny EPYDEMYE
Jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi s českými texty a precizně sezpívanými vokály.
22:20 - 22:50
Komentovaná prohlídka
Něco málo historii a o tom co se u nás děje. Možnost poznat z blízka místo, které každý den míjíte. Prohlídka trvá cca 20-30 minut.
23:00 - 23:15
Požehnání Jižnímu městu
Požehnání pro Jižní město

Celovečerní program:

Venkovní kvízová hra na téma SRDCE
Tématem letošního ročníku Noci kostelů je tedy SRDCE, proto i naše venkovní hra bude na toto téma. Pokud rádi hledáte stanoviště a řešíte různé slovní/logické/abstraktní úlohy, tak je tato hra přímo pro Vás.
Možnost ztišení a zapálení svíčky před oltářem
Bohu můžeš říct cokoliv - říci, co Tě trápí; poděkovat, zač máš radost... Pro každého bude připravena svíčka k zapálení před oltářem.
Příležitost k duchovnímu rozhovoru nebo přímluvné modlitbě
Třeba se neumíte modlit a nebo je pro vás či vaše blízké těžká doba a rádi byste vše chtěli dát do rukou Boha? Nabízíme vám modlitbu za vás a vše co si nesete. Buď ústně s našimi přímluvci nebo písemně do Krabičky přímluv.
Knižní obchůdek s křesťanskou literaturou
V našem knižním obchůdku najdete potravu pro vaši duši.
Café Terezie
Během návštěvy Komunitního centra se můžete občerstvit v naší kavárně.

Informace o kostele

WWW: http://www.kcmt.cz

Adresa kostela: U Modré školy 2337/1

GPS: 50°1'47.949"N, 14°31'25.382"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Vlasta Hamalová

Návaznost na dopravu:

metro C - stanice Háje

bus 125, 197, 165, 170, 293,- zastávka Modrá škola nebo Háje

bus 213, 136 - zastávka Háje

 

Stanice metra C Háje, výstup směr Modrá škola (od posledního vagónu metra po schodech, dále vpravo po ekalátorech), pak přímo 150 m bílá kruhová stavba se zvonem.

U Komunitního centra Matky Terezy, ul. U Modré školy 1, je možné zaparkovat na vyhrazeném parkovišti.

Komunitní centrum Matky Terezy slouží nejen jako křesťanské centrum, ale vychází vstříc potřebám všech obyvatel Jižního Města. Nabízí pravidelný program (přednášky a vzdělávání zaměřené na rodinu, seniory a mládež, ekumenická setkání, duchovní obnovy, výuku náboženství, přípravu na svátosti, divadelní představení, koncerty, plesy atd.). Provozováno je Římskokatolickou farností u kostela sv. Františka z Assisi na Chodově.

Projekt komunitního centra Matky Terezy je soustředěn do kruhového půdorysu s několika vstupy po obvodě tak, aby bylo možno jednotlivé aktivity zpřístupnit nejen praktikujícím věřícím, ale i široké veřejnosti samostatně, nebo je uvnitř domu propojit a využívat je variabilně podle potřeby. Půdorys kruhu byl zvolen jako symbol jednoty lidského společenství, komunikace mezi lidmi a místo setkávání. Celému organismu je nadřazena kaple jako neměnný a pevný liturgický prostor.

Interiér komunitního centra je založen na působení prostorů, které jsou modelovány stěnami, okny, světlíky a přirozeným osvětlením. Doplňujícími prvky interiéru jsou výtvarná díla a objekty liturgického mobiliáře. Na výtvarném konceptu kaple s paní architektkou Vítězslavou Rothbauerovou spolupracovali malíř Pavel Šlégl (vytvořil pohyblivé obrazy křížové cesty) a prof. Stanislav Hanzík (jeho dílem je dřevěná socha Krista v pozadí kaple a busta Matky Terezy ve vstupní hale). Mobiliář navrhl a zhotovil sochař Daniel Trubač. Zahrnuje oltář, svatostánek, ambon, abak sedes a věčné světlo.

Stavba byla realizována v květnu 2005 až v dubnu 2007.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube