07.06.2024
NOC KOSTELŮ

Praha 8 - Kobylisy, kostel U Jákobova žebříku

Program Noci kostelů 7. června 2024

18:00 - 22:00 Otevřeno, možnost návštěvy

Celovečerní program:

Piáno na ulici
Mohou si zahrát profesionálové i amatéři.

Informace o kostele

WWW: http://www.kosteljakob.cz

Adresa kostela: U Školské zahrady 1264/1

GPS: 50°7'25.425"N, 14°27'41.928"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Mgr. Ondřej Kolář, Th.D., farář sboru

Návaznost na dopravu:

Metrem:

Metro "C", stanice „Kobylisy“, výstup směr Střelničná, přejít tramvajové koleje, zahnout doleva a jít stále přímo až k Domu Bible. Před ním zahnout vpravo do ulice Náhorní a na další křižovatce se ubírat opět vpravo. Po levé ruce je budova základní školy, po pravé po čase míjíme budovu kobyliského Sokola a za ním je budova kostela U Jákobova žebříku. Tramvají: Linky číslo 3, 10, 17 a 24 do zastávky Kobylisy. Autobusem: Linky číslo 102, 144, 145, 152, 162, 169, 177, 200, 370, 371, 372, 373 či 374 do zastávky Kobylisy.

Sborový dům s kostelem nazvaným U Jákobova žebříku stojí v tichém sousedství několika rodinných domů na okraji nevelkého lesoparku asi 8 minut chůze od stanice metra C Kobylisy. Ve své době velmi moderní stavba od švýcarského architekta Ernsta Gisela z roku 1971 je spjata s politickým a společenským uvolněním „Pražského jara“ a je jedinou církevní stavbou Českobratrské církve evangelické postavenou v době komunistické normalizace po roce 1968. V druhé polovině devadesátých let minulého století a v prvních několika letech století jednadvacátého probíhala podle projektu pražského ateliéru Schaufler-Roskovec rekonstrukce a dostavba, jejímž cílem bylo kapacitní rozšíření sborových prostor a změna původního uzavřeného výrazu budovy. Byla provedena střešní nástavba s dřevěným obložením, bezbariérový vstup a další vnitřní stavební úpravy. Všechna čtyři podlaží spojuje výtah, takže je umožněn bezbariérový pohyb prakticky ve všech čtyřech podlažích budovy, jejíž součástí jsou i byty pro faráře. Parkování je možné na šesti parkovacích místech před objektem. Na Jákobův žebřík upomíná jednoduchá ocelová zvonice, která je díky své výšce dobrým orientačním bodem i jakýmsi zvukovým majákem vysílajícím pozvání do okolí.

Adresa:

U Školské zahrady 1264/1 Praha 8 - Kobylisy

Telefonické spojení:

+420 737 272 252

Webové stránky:

www.kosteljakob.cz

Pravidelné události a setkání:

Bohoslužby: neděle 9:30, Kostel U Jákobova žebříku od 1. neděle adventní do neděle sv. Trojice s vysluhování sv. večeře Páně 1. neděle v měsíci mezinárodní ekumenické bohoslužby s výjimkou první neděle v měsíci, kdy jsou mezinárodní bohoslužby, se od 11:30 konají bohoslužby v korejštině a od 14:00 bohoslužby v japonštině

středa 15:30, bohoslužby v češtině s vysluhováním sv. večeře Páně v kostele sv. Václava v Bohnicích Biblické hodiny české: večerní pro dospělé: čtvrtek od 18:30 v malém sále Kostela U Jákobova žebříku dětské: pátek od 14:30 v malém sále Kostela U Jákobova žebříku setkání konfirmadů: pátek od 14:30 v kanceláři Kostela U Jákobova žebříku mládež: středa od 17:45 v Kostele U Jákobova žebříku střední generace (třicátníci): třetí úterý v měsíci od 19:00 v Kostele U Jákobova žebříku Pěvecký sbor Contiola Jacobi má své zkoušky ve středu od 17:30 v kostele U Jákobova žebříku. Ve sborovém domě se pravidelně od roku 1990 schází občanské sdružení Logos Praha, ekumenické společenství křesťanů s homosexuální orientací, jejich příbuzných a přátel. Programy ve spolupráci s Komunitním centrem U Jákobova žebříku, o. s.: Snídáně s hostem (setkání všech generací s hostem): 1. sobota v měsíci jednou za dva měsíce Mateřský klub Benjamín - setkání pro (pra)rodiče s dětmi vždy ve středu od 17:00 hodin Kavárnička nejen pro seniory: 1. středa v měsíci od 14:00 hodin kulturní programy (koncerty, výstavy) výlety pobytové akce

Biblické hodiny korejské a japonské: Čtvrtek 11:00 - Modlitební hodina pro korejské členy Neděle 10:00 - Modlitební hodina pro japonské členy V neděli po bohoslužbách se konají biblické hodiny pro děti a mládeže. Jedenkrát měsíčně - Biblická hodina (tzv. setkání oblastního shromáždění)

Ubytování:

Ubytovací zařízení Kostela U Jákobova žebříku je úzce provázáno se sborovým životem.

Kapacita a vybavení Celkem 19 lůžek (s přistýlkami 23) v 6 pokojích. Pokoje č. 1 - 4 v 1. p. p. mají umývadlo a jednoduché vybavení. Hygienické zázemí včetně bezbariérového WC a sprchy jsou na společné chodbě. Další 1 pokoj ve 2. n. p. a 1 pokoj ve 3. n. p. jsou standardně vybavené a mají vlastní koupelnu (umývadlo, sprcha, WC).

Pro přípravu snídaní a rychlého občerstvení je k dispozici zařízená kuchyňka (nádobí, lednička, sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, překapávač na kávu, myčka nádobí) a jídelna. Při výstupu z metra v Kobylisích je prodejna potravin a v blízkém okolí se nachází řada restaurací, kde je možné se dobře najíst.

Nabídka pronájmu prostor pro vzdělávací, kulturní a jiné obecně-prospěšné akce V posledních 15 letech se farní sbor stal také místem, které poskytuje ubytování a sborové prostory pro vzdělávání především v sociální oblasti. Této možnosti využívají na základě písemné smlouvy hlavně nestátní neziskové organizace.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube