10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 10. června 2022

Koncert krásných písní v podání uměleckého seskupení Mammas&Mammas

Zveme vás na koncert do kostela Povýšení sv. Kříže v Pyšelích. Čekají na vás písně v krásných úpravách a v nezapomenutelném podání Mammas&Mammas.

Komorní pěvecký sbor Mammas&Mammas se stal od doby svého vzniku v roce 2013 nedílnou součástí kulturního života v Posázaví i širokém okolí. Svoji základnu má v Zaječicích u Pyšel. Repertoár sboru je jedinečný. Najdete v něm nejen písně skvělých českých a slovenských zpěvaček jako je Hana Hegerová, Zuzana Navarová, Monika Načeva, Marie Rottrová, Radůza a další v aranžích tvořených přímo pro sbor sbormistryní Amálkou K. Třebickou, hudební skladatelkou, šansoniérkou, klavíristkou a lektorkou hudby.

Jste srdečně zváni!

Externí WWW odkaz: kalendář akcí město Pyšely

Informace o kostele

WWW: http://jiloveuprahy.farnost.cz/

Adresa kostela: Pražská

GPS: 49°52'32.299"N, 14°40'37.175"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Mirka Kocourková

Návaznost na dopravu:

Kostel se nachází v dolní části náměstí. Na náměstí je možno dostat se autobusem č. 651 od vlakové zastávky v Senohrabech. Nejbližší vlaková zastávka Pyšely je od kostela vzdálena 2,3 km.  Autem trvá cesta z Prahy cca 30 minut.

Kostel Povýšení sv. Kříže je stavba románského původu, slohově velmi blízká kostelu sv. Petra v Poříčí nad Sázavou. Pochází pravděpodobně z 12. Století, jeho dnešní podoba je výsledkem několika přestaveb, zejména posledních dvou, které proběhly v letech 1781-1783 a 1861-1862. Na věži kostela visí gotický zvon z roku 1461. Uvnitř se nachází rokoková kazatelna, která sem byla převezena z jednoho ze zrušených pražských kostelů. Za pozornost stojí i cínová křtitelnice z roku 1609 a železná litá deska se sv. Janem Křtitelem a s Ukřižovaným, která visí v místnosti před sakristií.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube