10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 10. června 2022

Po celý čas možnost nahlédnout do Bible, opsat si slovo pro sebe, rozjímat a zapálit si svíčku.

Po celý čas možnost nahlédnout do Bible, opsat si slovo pro sebe, rozjímat a zapálit si svíčku.

Po celý čas možnost nahlédnout do Bible, opsat si slovo pro sebe, rozjímat a zapálit si svíčku. Můžete si nosit napsané prosby, přání, poděkování už připravené z domova, nebo si je napsat v kostele sv. Ludmily a vložit do krabičky. Tyto vzkazy pak budou odneseny do kostela Všech svatých a v neděli bude na tyto úmysly sloužena mše svatá. Budete mít možnost se vyfotit se sv. Ludmilou, a zaslat nám fotky, každý bude odměněn drobnou pozorností.

Informace o kostele

WWW: http://www.farnost-litomerice.cz

Adresa kostela: Kapucínské náměstí

GPS: 50°31'58.931"N, 14°8'10.799"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Marie Mazancová

Návaznost na dopravu:

Kostel Sv. Ludmily se nachází na Kapucínském náměstí, které přímo navazuje na Dlouhou ulici, vedoucí směrem od křižovatky Na Kocandě (ke které lze přijít od nádraží ČD a autobus. nádraží) na Mírové náměstí v Litoměřicích.

 

 

Adresa: Kapucínské náměstí, Litoměřice

 

 

 Řád kapucínů, který se objevil v Litoměřicích v roce 1627, tu získal celkem 27 domů zpustošených během třicetileté války. Na jejich místě byl vystavěn v letech 1647-48 barokní klášter a v roce 1656 barokní kostel, který stavěl Jan Koch z Ústí nad Labem. Hlavní oltář, z doby kolem roku 1660 s obrazem sv.Ludmily, je dílem Tobiase Pocka. Kostel byl upravován ještě v roce 1848. Před kostelem je umístěna socha sv.Jana Nepomuckého z doby po r.1729. Vedle stojí misijní kříž z roku 1840. Dnes je v bývalém klášteře internát střední pedagogické školy.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube