James Harries je britský hudebník, který se těší popularitě po celém světě. Americký magazín Rolling Stone ho označil jako zlatý hlas a fanoušci si ho oblíbili díky jeho bezprostřednosti.
Koncerty britského sympaťáka Jamese jsou vždy plné emocí, ať už sólově nebo s novou kapelou. Tu tvoří vyhledávaní čeští hudebníci.
- MILIONY PŘEHRÁNÍ NA SPOTIFY
- HITY V EVROPSKÝCH I ČESKÝCH RÁDIÍCH
- HUDBA K FILMŮM LIDICE, BOBULE, PŘÁNÍ JEŽÍŠKOVI…
- ENERGICKÁ VYSTOUPENÍ NA SVĚTOVÉ ÚROVNI
- NOVÉ ALBUM HIRAETH
Externí WWW odkaz: https://jamesharriesmusic.com/
WWW: http://www.farnost-dlouhymost.cz
GPS: Loc: 50°44'18.525"N, 14°54'8.205"E
Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Alena Válková
Kostel svatého Maxmiliána v Křižanech je kulturní památkou. V obci, ale zejména při pohledu z dálky, působí stavba kostela jako výrazná dominanta. Své základy má již v gotice a první písemné zmínky jsou doloženy již v roce 1352. Část presbyteria si dodnes dochovala gotický původ. Dnešní kostel byl v 17. století přestavěn do barokního slohu. Věž kostela byla přistavěna až v roce 1684 ze zbytků zdiva údajně zbouraného zámečku. Ve stejné době byla na severní straně přistavěna sakristie a jižně při věži márnice. Křižany byly šlechtickým sídlem až do poloviny 17. století. Koncem 17. století, kdy se panství Grabštějnské dostalo do rukou hraběte Trautmannsdorfa, byl zámeček stržen a mnohá hospodářství byla prodána. Tam, kde je dnes usedlost čp. 31 jsou zbytky velmi širokých základních zdí. Jsou to snad zbytky zámečku. V kostele se nalézají varhany, jejichž autorství se připisuje významnému varhanáři Josefu Paštikovi. Jedná se zřejmě o jednu z jeho prvních prací, později postavil velmi známé varhany např. u sv. Mikuláše v Praze nebo na Petrově v Brně. Interiér kostela má pozdně barokní, ale i novogotický mobiliář. V kostele najdeme fragmenty maleb z raně barokní doby a z doby přelomu 19. a 20. století.
Od 1. června 2017 zde nejsou pravidelné nedělní bohoslužby. Bohoslužby a akce v kostele najdete na: http://www.farnost-dlouhymost.cz/farnost-krizany/