07.06.2024
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 7. června 2024

Večer chval

Večer chval se závěrečným požehnáním

Informace o kostele

WWW: http://www.farnost.otrokovice.cz

Adresa kostela: nám.3.května

GPS: 49°12'27.276"N, 17°32'15.204"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Pavel Rafaja

Návaznost na dopravu:

Kostel je v těsné blízkosti zastávky linky MHD č. 55. Z vlakového nádraží můžete použít linku 55 nebo jít pěšky (1000 m). K zaparkování auta je možné použít parkoviště na náměstí nebo u kostela.

Kostel byl stavěn v letech 1992–1995 podle návrhu architekta Mojmíra Korvase. Silueta kostela symbolizuje sepjaté ruce mířící k nebi. Vnitřní lodi vévodí keramický reliéf sv. Vojtěcha nad oltářem a pískovcový obětní stůl se symbolem ryby. Na čelní stěně visí vyřezávaná biblická křížová cesta, v bočních výklencích stojí dřevěné sochy sv. Anežky, sv. Jana Bosca, sv. Jana Pavla II a sv. Zdislavy. V křestní kapli se sochou Panny Marie je na pískovcovém podstavci umístěna kovová křtitelnice. Při bohoslužbách a koncertech v kostele zní dvoumanuálové digitální varhany, nad nimiž visí na zdi imitace varhanních píšťal.

Věž kostela se při mimořádných příležitostech otvírá návštěvníkům, je z ní výhled na široké okolí. Ve zvonici jsou zavěšeny tři zvony: sv. Cyril a Metoděj, sv. Michael a sv. Vojtěch.

Kostel je chodbou spojen s budovou fary. V jeho suterénu je k dispozici větší sál a další společenské prostory, včetně potřebného zázemí. Za kostelem pak je umístěno sportovní hřiště. Vzniklý komplex slouží především bohoslužbám a církevním slavnostem, ale také pořádání společenských, kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí.

Bohoslužby: středa, pátek 18:30 (v zimě 18:00), čtvrtek 7:30, neděle 7:30 a 10:30

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube