Po skončení mše svaté a eucharistického požehnání bude následovat drobné pohoštění na kostelní zahradě a možnost individuální prohlídky interiéru kostela a přilehlé hrobky.
WWW: http://www.farnostkunratice.cz
Adresa kostela: Kostelní nám.
GPS: 50°0'47.259"N, 14°29'1.096"E
Bezbariérový přístup.
Kontaktní osoba pro Noc kostelů: P. Vojtěch Smolka
Návaznost na dopravu:
Autobusy 165, 193, 203, 901, zastávka Kunratická škola.
Raně gotická středověká sakristie je nejstarší a nejvzácnější částí kostela s freskami ze 14. století. Novostavba kostela je z období vrcholného baroka, z let 1730-1736. Architektonický návrh kostela je patrně dílem stavitele T. Haffeneckera. Středem barokního prostoru je rozměrná rotunda, zaklenutá kopulí s lucernou. Východní stěnu presbytáře zcela zakrývá hlavní oltář sv. Jakuba Staršího s ostatkovou skříní se sochou sv. Jana Římského, jehož ostatky získal pro kostel hrabě Goltz v Římě. Patron kostela sv. Jakub Starší byl prvním mučedníkem ze 12 apoštolů. Je národním světcem Španělů a patronem poutníků.
Nedílnou součástí kostela je jeho vnitřní malba. V nikách oken najdeme překrásné páskové ornamenty, stěny jsou vymalovány na způsob mramoru. Velkolepá je plastická výzdoba. Sochy v nadživotní velikosti, velké množství andělíčků, vázy s květinovými pletenci jsou vskutku nádhernou řezbářskou prací. Podle mínění odborníků patří kostel sv. Jakuba Staršího v Praze-Kunraticích mezi vynikající ukázky barokní architektury a interiéru barokní plastiky u nás.
Další informace na webových stránkách farnosti a MČ Praha-Kunratice nebo v tištěném průvodci kostela.