07.06.2024
NOC KOSTELŮ

Praha 10 - Vršovice, Husův sbor

Program Noci kostelů 7. června 2024

17:00 - 23:30 Otevřeno, možnost návštěvy
17:00 - 18:00
Židovský orchestr Šarbilach - koncert
Fúze klasické židovské klezmer hudby v propojení s moderními rytmy, to všechno je židovský orchestr Šarbilach, který bude jako první bod programu na Noci kostelů hrát v Husově sboru jenom pro vás!
18:00 - 18:30
Pražští pěvci zpívají pro Husův sbor: chrámová vokální hudba
Chrámový sbor Pražští pěvci uvede sklady klasiků české i zahraniční provenience. Zážitek, který jen tak někde neuslyšíte!
19:00 - 20:00
Poslední noc Mistra Jana
Zápas o poznanou pravdu a zároveň těžké chvíle i pokušení poslední noci mistra Jana Husa v Kostnici. Ve Vršovickém divadle MANA hraje ochotnický soubor Sušdivoch Sušice.
20:30 - 21:00
Dioptrio kvartet pro Husův sbor
Hudební uskupení Dioptrio kvarter zahraje výběr z vlastní tvorby na pozemí žánrů bluess, country a folk. Přijďte se potěšit pěknou hudbou i zpěvem.

Celovečerní program:

Místo setkání: Vršovice. Komentované prohlídky Husova sboru
Poznejte Husův sbor ve Vršovicích tak, jak jste ho nikdy neviděli! Prohlídky s výkladem o této jedinečné multifunkční sakrální stavbě včetně představení varhanního nástroje a jeho jedinečného zvuku.
Výstava Paliativní péče ve fotografii Dagmar Ultzenové
Výstava fotografií, které zachycují život a péči o nemocné na paliativním oddělení Nemocnice Milosrdných sester v Praze pod Petřínem.

Informace o kostele

WWW: http://www.husuvsbor.cz

Adresa kostela: Moskevská 967/34

GPS: 50°4'7.849"N, 14°27'14.569"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: David Frýdl

Návaznost na dopravu:

tram 4, 22 - zastávka Vršovické náměstí

 

Tramvaje 22 a 4 z náměstí Míru do zastávky Vršovické náměstí, případně tramvaje 24 nebo 7 do zastávky Bohemians.

Husův sbor ve Vršovicích je třetím kostelem v této městské části. Církev československá husitská ho vybudovala v roce 1930 prakticky souběžně ve stejné době, kdy byl na blízkém Čechově náměstí stavěn římskokatolický kostel sv. Václava. Jedná se o stavbu architekta Karla Truksy ve stylu individualistické moderny s prvky funkcionalismu. Jeho součástí je vedle hlavní chrámové lodi také velkoryse koncipovaný divadelní sál v suterénu budovy, který funguje od roku 2009 jako Vršovické divadlo MANA, od roku 1931 do roku 1965 provozovaný pod názvem Jiráskovo divadlo ve Vršovicích. Vedle duchovních aktivit náboženské obce Církve československé husitské ve Vršovicích zde působí spolek Centrum MANA, který rozvíjí své kulturní a vzdělávací aktivity v opraveném divadelním prostoru v Husově sboru - Vršovickém divadle MANA. Husův sbor v roce 2022 prošel generální rekonstrukcí vnějšího pláště budovy. Projektantem rekonstrukce a architektonickým dozorem byl ateliér MCA -  prof. Ing. arch. Miroslav Cikán. 

Více informací naleznete na adresách www.husuvsbor.cz a www.vrsovickedivadlo.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube