10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Praha 10 - Vršovice, Husův sbor

Program Noci kostelů 10. června 2022

17:30 - 18:00
Pražští pěvci zpívají pro Husův sbor
Sbor Pražských pěvců pod vedením Stanislava Mistra zpívá 4 písně o Marii od Bohuslava Martinů a Madrigaly od Claudia Monteverdiho a Carlo Gesualda.
18:00 - 19:30
Všechny cesty vedou do Říma
Vernisáž výstavy českého fotografa Davida Landgrafa.
20:00 - 20:45
Koncert z duchovních skladeb a vybraných operních árií
Duchovní skladby a operní árie světových i českých autorů v podání špičkových interpretů: Kim Dokyeun (Jižní Korea), Daria Guliaeva (RUS) - sólistka opery DJKT v Plzni a Elizabeth Legierski (CAN). Klavír: Jelena Nosková, varhany: Kamil Vavrek.
21:00 - 21:30
Varhanní koncert s prohlídkou varhan
Varhanní preludia, improvizace i známé skladby v unikátním provedení pro tento královský nástroj. Hraje stálý varhaník Husova sboru ve Vršovicích Kamil Vavrek.

Celovečerní program:

Místo setkání: Vršovice. Komentované prohlídky Husova sboru
Poznejte Husův sbor ve Vršovicích tak, jak jste ho nikdy neviděli! Prohlídky s výkladem o této jedinečné multifunkční sakrální stavbě včetně představení varhanního nástroje a jeho jedinečného zvuku.

Informace o kostele

WWW: http://www.husuvsbor.cz

Adresa kostela: Moskevská 967/34

GPS: 50°4'7.849"N, 14°27'14.569"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: David Frýdl

Návaznost na dopravu:

tram 4, 22 - zastávka Vršovické náměstí

 

Tramvaje 22 a 4 z náměstí Míru do zastávky Vršovické náměstí, případně tramvaje 24 nebo 7 do zastávky Bohemians.

 

Husův sbor ve Vršovicích je třetím kostelem v této městské části. Církev československá husitská ho vybudovala v roce 1930 prakticky souběžně ve stejné době, kdy byl na blízkém Čechově náměstí stavěn římskokatolický kostel sv. Václava. Jedná se o stavbu architekta Karla Truksy ve stylu individualistické moderny s prvky funkcionalismu. Jeho součástí je vedle hlavní chrámové lodi také velkoryse koncipovaný divadelní sál v suterénu budovy, který funguje od roku 2009 jako Vršovické divadlo MANA, od roku 1931 do roku 1965 provozovaný pod názvem Jiráskovo divadlo ve Vršovicích. Vedle duchovních aktivit náboženské obce Církve československé husitské ve Vršovicích zde působí spolek Centrum MANA, který rozvíjí své kulturní a vzdělávací aktivity v opraveném divadelním prostoru v Husově sboru - Vršovickém divadle MANA.

Více informací naleznete na adresách www.husuvsbor.cz a www.vrsovickedivadlo.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube