07.06.2024
NOC KOSTELŮ

Olomouc, kaple Božího milosrdenství - ACHO

Program Noci kostelů 7. června 2024

17:00 - 23:00 Otevřeno, možnost návštěvy
17:00 - 17:15
Představení obrazu 15 zastavení ve zdejší křížové cestě.
Každý rok vkládáme do rámu ve vyústění zdejší Křížové cesty, tedy do tzv. patnáctého zastavení, novou fotografii, která vystihuje něco aktuálního z působení Charity.
20:00 - 20:40
Přednáška Romana Musila o kostelích na Haiti a charitní pomoci v této nejchudší zemi na severní polokouli.

Informace o kostele

WWW: http://www.acho.cz

GPS: 49°35'43.016"N, 17°15'31.493"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Marek Navrátil

Návaznost na dopravu:

Křížkovského ul. v Olomouci ústí na náměstí Republiky (náměstí u Vlastivědného muzea). Budova Arcidiecézní charity Olomouc a Caritas VOŠs se nachází zhruba v její první polovině. Sousedí s budovou Filozofické fakulty či rektorátu UP. Budovu poznáte podle vlajky Charity a během noci kostelů také podle reklamního stojanu umístěného před budovou. 

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 03.06.2024)

Út
7:30 celý rok, každý týden
Další bohoslužby v týdnu …
7:30 celý rok, každý týden

Kaple Božího Milosrdenství je dobrou ukázkou realizace současné církevní architektury a umění. I z tohoto důvodu rozhodně stojí za návštěvu. Účastník akce tak v Olomouci může poznávat na jedné straně historické kostely, kaple i modlitebny a na straně druhé právě jejich moderní obdoby.

Součástí vybavení kaple je také křížová cesta doplněná o obraz - velkoformátovou fotografii, prezentující dílo Charity. Právě při příležitosti Noci kostelů je každoročně instalována nová fotografie.

Kaple Božího milosrdenství na Křížkovského ulici 6 v Olomouci je denně přístupná nejen charitním pracovníkům či studentům CARITAS – VOŠs Olomouc, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti.

Přístup do kaple je bezbariérový.

 

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube